Mustafa Kemal ATATÜRK

Meclis Başkanı - Özgeçmiş

Adı Soyadı                  : Mahmut DEMİRTAŞ

Doğum Tarihi             : 05.07.1981

Öğrenim Durumu      : Lise

E-posta Adresi           : m.dt_@hotmail.com

Mevcut Görevi           : İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı

 

2001 yılından beri DEMİR-TAŞ İnşaat Yapı Malzemeleri Nakl. Ltd. Şti.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2019 yılından beri ÜÇMİM Gıda Ltd. Şti.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devam ettirmektedir.

İş dünyasında ve sosyal hayatta birçok farklı platformda görev alan Demirtaş;

  • 2009-2010-2011 yıllarında İnegölspor Yöneticiliği ve 2. Başkanlığı,
  • 2009-2009, 2013-2015 yıllarında İnegöl Bosna Hersek Dernek Başkanlığı,
  • 2006-2016 yılları arasında 3 dönem AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcılığı, AR-GE, Medya Tanıtım ve Yerel Yönetimler Başkanlığı,

görevlerini yürütmüştür.

2018 yılı itibariyle İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

Mahmut Demirtaş evli ve 2 çocuk babasıdır.

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?

Resmi Gazete'nin 9 Haziran 2021 tarih ve 31506 no'lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca; üyelerimizin geçmiş dönem ödenmemiş olan yıllık aidat borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

Geçmiş dönemlere isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları anapara ödemesi kapsamında tahsil edilmeyecektir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Ekim 2021 tarihine kadar ekte sunulan dilekçe ile bizzat Odamıza gelerek ve/veya üyelik sisteminden online olarak yapılandırma müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanun kapsamındaki borçlar için yapılandırmaya başvuran üyelerimizin borç taksitlerinin birincisini kanunun yayımlandığı tarihi takip eden dördüncü ayın sonuna kadar (İlk Taksit Tarihi: 30 Kasım 2021), kalanını ise aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte (Son Taksit Tarihi: 30 Nisan 2022) ödemesi gerekmektedir.

Azami altı taksite kadar olan yapılandırma hakkının ne şekilde kullanılacağını üye yapacağı başvurusunda kendi belirleyecektir.

Üye tarafından belirlenecek olan taksit adedi, ödenecek toplam borç tutarını değiştirmeyecektir.

Üyeler, toplam anapara borç tutarını yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirebileceklerdir.

Üyeler, 31 Ekim 2021 tarihine kadar başvuruda bulunacaklardır.

Başvuru Odamıza aşağıda örneği bulunan dilekçe ile fiziksel olarak yapılabileceği gibi, "https://ebelge.tobb.org.tr" adresinden veya E-devlet kapısı (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri - TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak yapılabilecektir.

Başvurularda, yapılandırma kapsamında kaç taksit talep edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Dilekçe örneği için linke tıklayınız.