İnegöl Organize Sanayi Bölgesi, Bursa-Eskişehir Karayolunun 43.km?si üzerinde kurulmuş olup, Ülkemizin üç büyük kentine ulaşımı kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Bölge Mudanya Limanına 76 km, Gemlik Limanına da 75 km. mesafede olduğundan deniz ulaşımı yapılabildiği gibi, Bursa ve Yenişehir Hava Limanı ile hava ulaşımıda yapılabilmektedir..

İnegöl Organize Sanayi Bölgesi, 1977 yılında, İnegöl Belediyesi ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasının teşebbüsü ile kurulmuş olup, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının kredi desteği ve kontrolü ile altyapısı tamamlanmıştır.

Organize Sanayi Bölgesi, 3.000.000 m2 lik bir alan üzerine kurulmuştur. Her türlü altyapı çalışmaları (Yol, Su, Elektrik, Kanalizasyon, Doğalgaz, İçme ve Kullanma Suyu Tesisleri, PTT, Sosyal Tesisler, Atıksu Arıtma Tesisi) tamamlanmış olup, sanayicilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verilebilmektedir.

Bölgemiz parselasyon planı, yerleşim açısından 10.000 m2 ile 200.000 m2 arasında değişen 90 sanayi parselinden oluşmaktadır. Bölgemizde, Türkiye'nin ihracatında önemli katkıları bulunan büyük kuruluşlar bulunmaktadır.

Site içi arama