Chigo/Amerika Birleşik Devletleri'nde 19-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sweets & Snacks Expo Uluslararası Bisküvi, Çikolata ve Şekerleme Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonunun İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğince gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Sweets & Snacks Expo, geçtiğimiz yıl 23 ülkeden 650 katılımcıya ve 90 ülkeden 16.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Şekerleme ve atıştırmalık ürün sektöründe 150 milyar dolarlık payın temsil edildiği söz konusu fuarın, gerek A.B.D. pazarında gerekse A.B.D. ile serbest ticaret anlaşması bulunan Kanada ve Meksika   pazarlarında yer alabilmek adına firmalarımıza önemli fırsatlar sunacağı düşünülmektedir.

Diğer taraftan, 2009/5 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Tebliğ Kapsamında, Sweets & Snacks Expo Katılımcılarına fuar katılım bedeli üzerinden %70 oranında devlet desteği verilmektedir.

Bahse konu fuarda katılımcı olarak yer almak isteyen üyelerimizin ekte yer alan Ön Başvuru Formu'nu, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak Genel Sekreterliğinin aşağıda verilen faksına veya e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

EK: Ön Başvuru Formu

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama