İlgi: TOBB'nin 19.02.2018 tarih ve 3011 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, İran İslam Cumhuriyeti; Gülistan Vilayeti Uluslararası Fuarlar Şirketi tarafından düzenlenen "7. Çiçek, Bitki ve Endüstri Dalları, Park ve Açık Alan Mobilyaları ve Kentsel Hizmetler İhtisas Fuarı" ile "Birinci Bahçıvanlık, Sera, Bahçe Donanım ve Aletleri, ilaç Yapımında Kullanılan Bitkiler, Gübre, Tohum ve Tarım ilaçları Fuarı"nın 26 Şubat — 2 Mart 2018 tarihleri arasında Gülistan Vilayeti'nde düzenleneceği bildirilmektedir.

katılımcıların iki günlük konaklama ve Tahran Havaalanı'ndan Gorgan'a kadar ulaşım masrafları İranlı ev sahibi şirket tarafından karşılanacağı ifade edilmektedir. Söz konusu programlara katılmak isteyenlerin detaylı bilgiye Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta ile ulaşabilecekleri belirtilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi: TOBB'nin 05.02.2018 tarih ve 2085 sayılı yazısı

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından A.B.D. ve Türkiye'nin arasındaki ticaret hacmini arttırmaya ve iki ülkenin firmalarının ortak çalışmalar geliştirmelerine destek olmaya yönelik programlar yürütmekte olduğu; bu çerçevede 7-11 Mayıs, 2018 tarihlerinde Orlando'da gerçekleşecek NPE (National Plastics Exhibition) 2018'e Türk iş adamlarından oluşan bir heyet düzenleneceği belirtilmiştir.

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı ilgili yazısında fuar hakkında verilen bilgiler şu şekildedir:

• NPE 2018 Uluslararası Plastik Show, A.B.D.'deki uluslararası ticaret fuarlarının en büyük ve en eski olanlarından birisidir. Her üç yılda bir, 2000'in üzerindeki kat ilimcisi ile hemen hemen bütün plastik ve elastomer endüstrisini bir araya getirir: makina ve ekipman üreticileri, hammadde tedarikçileri, lamineciler, kuvvetlendirilmiş plastik ürünü üreticileri, plastik film ve levha üreticileri ve alet ile kalıp üreticileri. Sonuç olarak, her üç yılda bir bu etkinliğin plastik endüstrisine çok önemli etkisi olmaktadır. Konusunda tek olan NPE Fuarı, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylanmış bir fuardır.

Söz konusu fuara ilişkin katılım formu, katılım seçenekleri ve detaylı bilgi https://2016.export.gov/turkey/build/groups/public/@eg_tr/documents/webcontent/eg_tr_117113.pdf adresinden temin edilebilir.

Son başvuru tarihinin 16 Mart 2018 Cuma saat 17:00 olduğu belirtilmiş olup, katılım olması halinde ilgili formun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Üyelerimize duyurulur.

Bilgi için : Berk Seçgin YILDIZ  Tel: 312- 284 4600

 

İlgi: TOBB'nin 01.02.2016 tarihli ve 2053 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda; Tunus Büyükelçiliğinden alınan yazıya atfen, 11-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Tunus'un Sfax şehrinde Uluslararası Fuarlar Derneği tarafından, 11.Akdeniz Tarım ve Gıda Fuarı'nın düzenleneceği bildirilmekte olup, fuara ilişkin broşür ve katılım belgeleri ekte yer almaktadır.

Üyelerimize duyurulur.

EK: Broşür ve Katılım Belgesi

 

İlgi: Adana Ticaret Borsası'nın 14.10.2015 tarihli ve 1387 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazı; Adana Ticaret Borsasının desteklediği "ÇUKUROVA GIDA / GIDA – TEK FUARI 2015 - Adana 9. Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Unlu Mamuller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı", "ADANA AMBALAJ FUARI" ile eş zamanlı olarak TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ. tarafından 2-5 Aralık 2015 tarihleri arasında Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

Adana Ticaret Borsası ile birlikte; Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık AŞ., Adana Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Organize Sanayi Bölgesi, Adana Gıda Toptancıları Derneği ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Fuar, 2-5 Aralık 2015 tarihleri arasında saat 10.00-16.00 arasında sadece profesyonel ziyaretçiye, söz konusu günlerde 16.00-21.00 arasında ve 5 Aralık 2015 günü ise 10.00-20.00 saatleri arasında tüm ziyaretçilere açık olacaktır.

Yurtiçinden Adana,Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Van başta olmak üzere kırk farklı ilden ve yurtdışından K.K.T.C., Lübnan, İran, Mısır, Gürcistan, Azerbaycan'dan davet edilen profesyonel alım heyetleri ve ilgili ziyaretçiler dört gün boyunca açık kalacak fuarda, sektördeki gelişmeleri yakından takip edecek, ürünleri kıyaslama fırsatı bulacaklardır.

Gıda sektörünün bölgedeki en büyük buluşmasına, 10.000'in üzerinde profesyonel ziyaretçi ve 20.000’in üzerinde halktan ziyaretçi gelmesi hedeflenmektedir.

Bu yıl 9.'su düzenlenen Çukurova Gıda/Gıda Tek-Adana Ambalaj Fuarları 2015 kapsamında; "Bilinçaltıyla Şekillenen Perakende Dünyasına Yolculuk" etkinliği organize edilecektir.

Sinirbilimci Doç. Dr. Sinan Canan ve Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş tarafından gerçekleştirilecek, "Beyin ve Düşünce Yapımıza Dair Keyifli Bir Yolculuk ve Pazarlama Stratejilerinin Bilimsel Olarak Ele Alınması" üzerine Fuar Merkezi'nde 90 dakikalık gösteri tadında bir sunum yapılacaktır.

Bu etkinlik kapsamında; Beynin Farklı Halleri, Tüketici Davranışları, Nöro-Pazarlama, Nöro-Pazarlamanın Kullanım Alanları, Nöro-Pazarlamanın Somut Getirileri konuları işlenecektir.

Sunum sonrasında, katılımcılara yönelik olarak Fuar alanında kurulacak Nöro-Pazarlama Laboratuvarlarında uygulamalı örnek çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Ulusal ve bölgesel olarak faaliyet gösteren süpermarket ve otel zincirlerine yönelik, satın alma alanları organize edilecektir. Oluşturulan bu özel alan, satın alma yöneticilerini ve katılımcı firmaları bir araya getirerek yeni anlaşmalar yapmalarına olanak sağlayacaktır. İkili görüşmeler Tüyap Adana tarafından randevu sistemi ile organize edilecektir.

Gıda/Gıda Tek-Ambalaj Fuarları kapsamında anlaşma sağlanan oteller; Hilton, Sheraton, Divan, Ramada, Holiday, Seyhan, Mavi Sürmeli, İbis, Şirin Park, Emir Royal' dir. Anlaşma sağladığımız marketler ise; Metro, Migros, Real, Groseri , Akyol, Temizler, Çetinkaya, Ekoroma, Gizerler, Bravo'dur.

Firmaların 7 milyon nüfuslu Çukurova Bölgesi piyasasına girmesi ve bölgedeki pazar payını artırabilmesi bakımından önemli fırsatlar sunan fuara katılımın il ekonomisine büyük fayda sağlayacağı söylenmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama