İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 27.02.2020 tarih ve 34221550-720-2004 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, Libya Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı'nın 2-12 Nisan 2020 tarihlerinde 48. Trablus Uluslararası Fuarı'nı düzenlemeyi planladığı, söz konusu fuara şirketler, sanayiciler, ithalatçılar ve kamu sektörü yetkililerinin katılabileceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, ayrıntılı bilgi için Fuarlar Genel Kurumu Yönetimi (Tel: 00218921242128 veya 00128913598311) ile irtibata geçilebileceği ifade edilmektedir.

Libya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden alınan fuara katılıma dair usul ve esaslar ile vize formları ekte sunulmaktadır.

EK'i görmek için tıklayınız.

Üyelerimize duyurulur.

 

Sinerji Uluslararası Fuarcılık olarak; Kazakistan başta olmak üzere birçok ülkede, mobilya, elektrik, güvenlik, makine, plastik, ev gereçleri, ev tekstili gibi birçok sektörde faaliyet gösteren üretici firmalarımız fuar katılım operasyonunu yürütmekteyiz. Bunun yanında 23-25 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul, Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan China HomelifeTurkey fuarının Türkiye organizasyonu tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Fuarımızın ana organizatörlerinden biri olan Meorient Uluslararası Fuarcılık; Çin’in yerleşik ve en prestijli fuar organizatörlerinden biridir.

China Homelife fuarı 2009’dan bugüne kadar Brezilya, Dubai, Hindistan, Kazakistan, Mısır, Polonya ve Ürdün’de Meorient Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen dünya çapında Homelife fuar serisinin Türkiye ayağıdır.

China Homelife fuarı Çin ürünlerinin ve tasarımlarının dünyanın önemli pazarlarında tanıtılmasına yönelik organize edilen en önemli etkinliklerden biridir. Fuar bu kapsamda Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşımaktadır.

800’den fazla orta ve büyük ölçekli Çinli firmanın katılımıyla, yüzlerce kalite kontrolünden geçmiş seçkin markanın sergileneceği fuarda, sergilenecek olan başlıca ürün grupları

• Döşemelik kumaş, ev tekstili, halı ve zemin kaplamaları
• Kumaş, hazır giyim ve aksesuarları
• Dekoratif ürünler ve hediyelik eşya
• Aydınlatma armatürleri ve LED aydınlatmalar
• Gıda ve gıda işleme
• Ev gereçleri ve elektrikli ev aletleri
• İnşaat malzemeleri ve ekipmanları
• Hırdavat ve el aletleri
• Mutfak ve banyo donanımları
• Makine ve ekipmanları

Fuarımızla ilgili detaylı bilgileri www.chinahomelifeturkey.com, www.chinahomelife247.com web sitelerimiz üzerinden edinebilirsiniz.

Söz konusu fuara 23 Mayıs tarihinde Odamızca otobüs kaldırılacak olup katılmak isteyen üyelerimiz 17 Mayıs 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

İrtibat:
Onurhan BAYRAKTAR - Basın ve Halkla İlişkiler Memuru 
Tel: 0224 714 82 60 – 163
E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

İlgi: TOBB'nin 19.02.2018 tarih ve 3011 sayılı yazısı

İlgide kayıtlı yazıda, İran İslam Cumhuriyeti; Gülistan Vilayeti Uluslararası Fuarlar Şirketi tarafından düzenlenen "7. Çiçek, Bitki ve Endüstri Dalları, Park ve Açık Alan Mobilyaları ve Kentsel Hizmetler İhtisas Fuarı" ile "Birinci Bahçıvanlık, Sera, Bahçe Donanım ve Aletleri, ilaç Yapımında Kullanılan Bitkiler, Gübre, Tohum ve Tarım ilaçları Fuarı"nın 26 Şubat — 2 Mart 2018 tarihleri arasında Gülistan Vilayeti'nde düzenleneceği bildirilmektedir.

katılımcıların iki günlük konaklama ve Tahran Havaalanı'ndan Gorgan'a kadar ulaşım masrafları İranlı ev sahibi şirket tarafından karşılanacağı ifade edilmektedir. Söz konusu programlara katılmak isteyenlerin detaylı bilgiye Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. elektronik posta ile ulaşabilecekleri belirtilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

İlgi: TOBB'nin 05.02.2018 tarih ve 2085 sayılı yazısı

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı tarafından A.B.D. ve Türkiye'nin arasındaki ticaret hacmini arttırmaya ve iki ülkenin firmalarının ortak çalışmalar geliştirmelerine destek olmaya yönelik programlar yürütmekte olduğu; bu çerçevede 7-11 Mayıs, 2018 tarihlerinde Orlando'da gerçekleşecek NPE (National Plastics Exhibition) 2018'e Türk iş adamlarından oluşan bir heyet düzenleneceği belirtilmiştir.

ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarlığı ilgili yazısında fuar hakkında verilen bilgiler şu şekildedir:

• NPE 2018 Uluslararası Plastik Show, A.B.D.'deki uluslararası ticaret fuarlarının en büyük ve en eski olanlarından birisidir. Her üç yılda bir, 2000'in üzerindeki kat ilimcisi ile hemen hemen bütün plastik ve elastomer endüstrisini bir araya getirir: makina ve ekipman üreticileri, hammadde tedarikçileri, lamineciler, kuvvetlendirilmiş plastik ürünü üreticileri, plastik film ve levha üreticileri ve alet ile kalıp üreticileri. Sonuç olarak, her üç yılda bir bu etkinliğin plastik endüstrisine çok önemli etkisi olmaktadır. Konusunda tek olan NPE Fuarı, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından resmi olarak onaylanmış bir fuardır.

Söz konusu fuara ilişkin katılım formu, katılım seçenekleri ve detaylı bilgi https://2016.export.gov/turkey/build/groups/public/@eg_tr/documents/webcontent/eg_tr_117113.pdf adresinden temin edilebilir.

Son başvuru tarihinin 16 Mart 2018 Cuma saat 17:00 olduğu belirtilmiş olup, katılım olması halinde ilgili formun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmesi gerektiği belirtilmiştir.

Üyelerimize duyurulur.

Bilgi için : Berk Seçgin YILDIZ  Tel: 312- 284 4600

 

Site içi arama