Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda 19-21 Haziran tarihlerinde Bağdat’a bir iş heyeti ziyareti düzenlenecektir. Ziyaret kapsamında 20 Haziran 2019 Perşembe günü Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’ın ve Irak Ticaret Bakanı Sayın Muhammed Hashim Al-Ani’nin teşrifleriyle Bağdat’ta “Türkiye-Irak İş Forumu” yapılacaktır. Söz konusu Forum’a Irak özel sektör temsilcilerinin yanı sıra heyetimizde yer alacak sektörlere göre Irak’lı Bakanlıklardan da (Ticaret Bakanlığı, Planlama Bakanlığı, İnşaat, Konut ve Kamu Belediyeleri Bakanlığı, Elektrik Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Su Kaynakları Bakanlığı, Sanayi ve Maden Bakanlığı,) temsilciler olacaktır. Taslak program ekte yer almaktadır.

Türkiye, Irak’ın ithalatında BAE’den sonra ikinci sırada gelmektedir. Irak, dünyadaki en büyük petrol rezervleri ve gaz yataklarına sahip ülkelerden biri olarak, güçlü demografik yapısıyla yüksek büyüme potansiyeline sahiptir. Önümüzdeki dönemde Irak’ın tekrar istikrara kavuşması ve yeni hükümetin kurulmasıyla Irak’a ihracatımızın artması öngörülmektedir.

Anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin en geç 21 Mayıs 2019 Salı günü mesai bitimine kadar https://bit.ly/2PMYdxX adresinden eksiksiz olarak ziyaret kaydı yapmaları rica olunur.

Üyelerimize duyurulur.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama