Bilindiği üzere küresel krize rağmen Türkmenistan'a ihracatımız geçen seneye göre yüzde 60 oranında artış göstermiş olup Türk girişimcilerinin bu ülkedeki yatırımlarının toplamı 1.5 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır. Söz konusu ülkeye yaptığımız ihracatın çok önemli bir kısmı sanayi mallarından oluşmakta olup Türkmenistan, Türk müteahhitlik firmalarının bu sene itibariyle Rusya'yı geride bırakarak Avrasya bölgesinde en çok proje üstlendikleri ülke olmuştur.

Bu dönem boyunca Türkmenistan'da Türk müteahhitlik firmalarınca üstlenilen proje sayısı 650'yi aşmış olup, toplam proje tutarı 20 milyar dolar düzeyindedir. Ayrıca, ekonomik ilişkilerimizin gelişmesine paralel olarak siyasi ilişkilerimizin de ciddi bir gelişme gösterdiği, özellikle de son dönemde karşılıklı olarak gerçekleştirilen Devlet Başkanları ve Başbakan ziyaretlerinin bunda önemli bir rol oynadığı yadsınamaz bir gerçektir.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) işbirliği ile Kurulun bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türk - Türkmen İş Konseyi tarafından KOBİ'lerimize Türkmenistan'ı tanıtmak, ihtiyaçlarını belirleyip çözüm önerileri sunabilmek ve onlara Türkmenistan ekonomisi ile ticaretindeki gelişmelere koşut bir strateji sunup, Türkmenistan'a entegrasyonlarını sağlayabilmek amacıyla Türkmenistan Büyükelçiliği'yle işbirliği içinde 23.02.2011 tarihinde saat: 10:00- 13:30 saatleri arasında "Türkmenistan Bilgilendirme Toplantısı" isimli bir etkinlik düzenlenmesi planlanmaktadır.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerinizin ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak en geç 22 Şubat 2011 mesai bitimine kadar Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'na ( Tel: 0224 2751788,  Faks: 0224 2751759, e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.">mailto:Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. iletmeleri gerekmektedir.

Toplantı Katılım Formu
http://www.btso.org.tr/Linkfiles/TaslakProgram.doc

Taslak Program

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama