taik

Türk-Alman İşbirliği Konseyi (TAİK) toplantıları, Türk ve Alman tarafından, kamu ve özel sektör temsilcilerinin aktif katılımı ile, iki ülke arasında işbirliği önerilerinin ve ikili ticari ve ekonomik ilişkilerde karşılaşılan sorunların ele alındığı tek platformdur. Anılan konsey toplantıları, bir yıl Türkiye'de, bir yıl Almanya'da düzenlenmektedir.

TAİK'in 15. Dönem Toplantısı, 13-14 Mayıs 2009 tarihlerinde, Berlin'de düzenlenecektir.

Konsey, "Ticaret", "Sanayi ve Yatırımlar", "Turizm" ve "Bilim, Araştırma ve Teknoloji" çalışma gruplarından oluşmaktadır. Çalışma gruplarının toplantıları eş zamanlı düzenlenmekte olup, "Ticaret", "Sanayi ve Yatırımlar" ve "Turizm" çalışma gruplarının toplantıları katılımcılara açıktır.

Ticaret Çalışma Grubu'nun eşbaşkanlığı, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce yürütülmektedir.

Toplantının taslak programını için lütfen http://www.tobb.org.tr/deid/duyurular/almanya/Taslak Program DTKR 2009.doc tıklayınız.

Anılan konsey toplantısına katılmak isteyenlerin, http://www.tobb.org.tr/deid/duyurular/almanya/katilim formu.doc katılım formunu doldurarak 7 Mayıs 2009 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne iletmeleri (Faks: 0312 417 97 11) gerekmektedir.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama