Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonu, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası ve Bulgaristan Ulusal KOBİ Geliştirme Ajansı işbirliğiyle 2 Nisan 2018 Pazartesi günü Wyndham Grand Levent Otel'de "Türkiye - Bulgaristan İş Forumu" T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ve Bulgaristan Ekonomi Bakanı Sayın Emil Karanikolov'un onurlandırmalarıyla gerçekleştirilecektir.

Bulgaristan'da turizm, gıda, ambalaj, tarı m, hayvancılık ve tarım makineleri, inşaat ve yapı malzemeleri, sağlık, sağlık/termal turizm ve medikal ürünler, mobilya, aydınlatma ve elektronik ürünler, otomotiv ve yedek parça, alt yapı-konut inşaatı, tekstil, kimya, lojistik, makine ve ICT alanlarında yatırım ve iş birliği fırsatları bulunmaktadır. Söz konusu forum kapsamında yukarıda belirtilen sektörlerden çok sayı da Bulgar firması foruma katılacak olup, bu firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirme imkanı bulunacaktır.

Üçüncü ülkelerden gelen Türk sermayesi de dikkate alındığında Bulgaristan'da yaklaşık 1 milyar Avro üzerinde Türk yatırımı bulunmaktadır. Türk firmaları genel olarak turizm, bankacılık, tekstil, hazır giyim, ev aletleri, otomotiv yedek parça, ulaştırma, alüminyum, pvc, gıda, su şişeleme, odun işleme alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bulgaristan tarafından Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan Yatırım Ajansı, Bulgaristan Ulusal KOBİ Ajansı anılan foruma iştirak edecektir ve söz konusu kurumların temsilcileri ile görüşme imkanı bulunacaktır. Türkiye - Bulgaristan İş Forumu'nun taslak programı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Türkiye'nin Avrupa Pazarına erişimi açısından en düşük maliyetleri sunan Bulgaristan ile Türkiye arasındaki işbirliği ve ekonomik hareketliliğe önemli katkı sağlayacak "Türkiye - Bulgaristan İş Forumu'na"  katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda yer alan kayıt formunu en geç 28 Mart 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurarak katılım ücreti dekontunu DEİK'e(Sn. Aycan Damalı, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.,0212 339 50 74) iletmeleri gerekmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

EK: KAYIT FORMU

EK : TASLAK PROGRAM

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama