T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 1-3 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek Kırgızistan’a resmi ziyaretleri kapsamında; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından DEİK Başkanı Nail Olpak’ın özel sektör heyet başkanlığında, Türk iş insanları heyeti ziyareti ve İş Forumu düzenlenecektir.  

BDT coğrafyasında Dünya Ticaret Örgütü’ne kabul edilen ilk ülke olan Kırgızistan her türlü iktisadi faaliyetin rahatlıkla yapılabildiği ve dünyanın en liberal ve yatırımcı dostu mevzuatlarından birisine sahiptir. Son 10 yıllık dönemde ülkenin dış ticaret hacminin GSYİH’dan fazla olması ekonominin dışa açıklık oranının çok yüksek olduğunun göstergesidir. Hidroelektrik enerjisi ve yenilenebilir enerji, turizm ve otelcilik, altyapı ve konut inşaatı, tarım ve gıda, madencilik, inşaat malzemeleri üretimi, perakende ticaret, tekstil ve hazır giyim başta olmakla, birçok sektörde önemli iş fırsatları sunan Kırgızistan aynı zamanda Avrasya Ekonomik Birliği üyesidir ve yaklaşık 200 milyon nüfusa sahip bir pazara erişim imkânı sunmaktadır.

Anılan ülkeye seyahatte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 1 ay süreyle vizeden muaftır. 

Bu bilgiler ışığında Taslak programı aşağıda belirtilen ziyarete katılmak isteyen üyelerinizin taslak programı aşağıda belirtilen ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/710/11343 bağlantısında yer alan katılım formunu 28 Ağustos 2018, Salı günü mesai bitimine kadar eksiksiz doldurarak, dekontu DEİK’e (E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., Tel: 0212 339 5059/67) iletmeleri önemle rica olunur.

Üyelerimize duyurulur.

EK: BİLGİ FORMU

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama