T.C. İnegöl Kaymakamlığı ilçe Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 17.10.2018 tarih ve E. 3126 sayılı yazısı ile Valiliğimizce çıkarılan 2018/1 ve 2018/2 sayılı Genel Emirler Odamıza iletilmiştir.

İlimiz sınırları içinde bazı esnaf, firma ve işletmelerin dövizde meydana gelen dalgalanmayı fırsat bilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik piyasa koşullarında sunulan mal ve hizmetleri fahiş fiyat uyguladığı, bazı ürünleri ise stoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğu, halkın esenliğini ve refahını tehdit edici davranışların ortaya çıktığı, haksız fiyat artışları ve stokçuluk karşısında mağdur olan Vatandaşlarımızın ve iyi niyetli işletmelerin haklarını korumak için gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik Genel Emir 2018/1 Valiliğimizce yürürlüğe konulmuştur.

İl sınırları içinde bazı ticari taksi şoförlerinin; kısa mesafe, çok uzun mesafe ya da olumsuz hava koşullarında veya trafiğin yoğun olduğu saatlerde yolcu almadığı, ödeme konusunda (bozuk para) sorun çıkardığı, özellikle yabancı turistler başta olmak üzere farklı şehirlerden gelen vatandaşlarımızın gidecekleri adresleri bilmemelerini fırsat bilerek ulaşım güzergahını uzatarak yolculardan yüksek ücret talep ettiği, pazarlık usulü ile taksimetre Kullanımında imtina ettiği, araç içerisinde yüksek sesle müzik dinlediği, seyir halinde iken cep telefonu ile oyun oynadığı, uzun süreli yüksek sesle konuşarak yolcuları rahatsız ettiği, araç içerisinde sigara içtiği, alkollü iken araç kullandığı, uygunsuz tutum ve davranışlarda bulunduğu şikayetlerine yönelik Genel Emir 2018/2 Valiliğimizce yürülüğe konulmuştur.

Valiliğimizce çıkarılan Genel Emirle aşağıda yer almakta olup, üyelerimize önemle duyurulur.

EK:
1- Genel Emir 2018/1'e erişmek için tıklayınız.
2 -
Genel Emir 2018/2'ye erişmek için tıklayınız.

 

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama