Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş. işbirliğiyle Türkiye’de şirketi bulunan Kadın Girişimcilerin Avrupa ülkelerine ihracatına katkıda bulunmak amacıyla başlatılan “Kadın için Taşıyoruz” başlıklı program kapsamında başvurular devam etmektedir. Programın amacı, başvurular arasından seçilecek 50 Kadın Girişimcinin ihracat ürünlerinin bir yıl boyunca Avrupa Ülkelerine DFDS gemileri ile ücretsiz olarak taşınmasıdır. Başvuru yapacak olan Kadın Girişimcilerin halihazırda Avrupa’ya ihracat yapıyor olması engel teşkil etmemektedir. Programa başvuracak Kadın Girişimciler için KAGİDER üyesi olması şartı aranmamaktadır.

Son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2020, Cumartesi

Online Başvuru Formu için tıklayınız

Sağlanacak desteğin kapsamı:

  1. Türkiye’den Kadın Girişimcilere ait işletmelerce Avrupa ülkelerine yapılan ihracatlar kapsamında;
  2. DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş. tarafından Türkiye ile Güney, Orta ve Batı Avrupa ülkeleri arasında gemi ve tren yoluyla ücretsiz yük taşıma ücretsiz sağlanacaktır. (Yurtdışında karayolu ile taşıma giderleri, Kadın Girişimcilerin sorumluluğundadır.)
  3. DFDS Denizcilik ve Taşımacılık A.Ş.’nin partner kuruluşları tarafından Türkiye içinde karayolu ile limanlara kadar yapılacak olan yük taşıma hizmeti ücretsiz sağlanacaktır.
  4. Kadın Girişimci, malların/eşyaların tüm ihracat gümrük işlemlerinden ve masraflarından; Kadın Girişimcinin Avrupalı müşterisi, eşyaların ithalat gümrük işlemlerinden sorumludur.

Detaylı bilgi için İş Geliştirme Müdürlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Site içi arama