Mustafa Kemal ATATÜRK
Mesleki Uzmanlık Eğitimleri Başlıyor

TOBB, TOBB ETÜ SEM ve sahibinden.com işbirliği ile Emlak Danışmanlığı (Taşınmaz Ticareti) ve Araç Ticareti (İkinci El Motorlu Kara Taşıtı Ticareti) yapan profesyonellerin uzmanlaşması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için düzenlenen eğitim programları başlıyor.

Emlak Danışmanlığı ve Araç Ticareti yapan profesyoneller ile bu sektörlere adım atmak isteyen girişimcilere, yönetmeliğe uygun şekilde belgelerini alabilmeleri için ihtiyaç duyacakları mesleki eğitimler ücretsiz olarak sunulacaktır. Eğitimleri başarı ile tamamlayan katılımcılara TOBB ETÜ SEM tarafından başarı sertifikası verilecektir. Sertifikalar kayıtlı e-posta adresine iletilecek ve aynı zamanda E-Devlet üzerinden de görüntülenebilecektir.

Taşınmaz Ticareti Mesleki Uzmanlık Eğitimi’ni başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan katılımcılar Yetki Belgesi alabilmek için gerekli olan üniversite onaylı 100 saatlik eğitim şartını sağlamış olacaktır.

Emlak Danışmanlığı ve Araç Ticareti sektörlerinde faaliyet gösteren veya faaliyet göstermek isteyen herkes, sahibinden.com’a veya TOBB’a bağlı oda veya borsalardan herhangi birine üyelik şartı bulunmaksızın eğitimlere katılabilir. Program sürelerini incelemek için kayıt olarak Sahibinden Akademi’yi ziyaret edebilirsiniz.

Eğitimler, Sahibinden Akademi üzerinden çevrim içi seminerler şeklinde verilecektir. Kayıt formunu doldurarak, formda belirttiğiniz e-posta adresine gelecek şifre ile Sahibinden Akademi’ye giriş yapılması gerekmektedir. Sahibinden Akademi’de size uyan programı seçip eğitimlere kayıt olabilirsiniz. Seminer saati geldiğinde Sahibinden Akademi’ye giriş yaparak seminere katılabilirsiniz. Tüm eğitimler TOBB ETÜ SEM tarafından hazırlanmıştır. Her program 500 kişilik olup kontenjan dolması halinde bir sonraki eğitime katılabilirsiniz.

TOBB ETÜ SEM tarafından verilecek başarı sertifikasını alabilmek için katılımcıların aşağıda belirtilen başarı ölçütlerini sağlamaları gerekmektedir.

  • Mesleki Uzmanlık Eğitimleri kapsamında verilen seminerlere en az %70 katılım sağlanması esastır.
  • Eğitimin sonunda yapılacak çoktan seçmeli çevrim içi sınavda en az %60 başarı notu almalıdır.

Eğitimlere Kayıt ve Detaylı Bilgi için tıklayınız: https://uzmanlik.com/

Eğitimlerle İlgili Önemli Notlar:

  • www.uzmanlik.com adresi üzerinden başvuru yaptığınızda belirttiğiniz adrese bir e-posta gelecektir. E-posta spam’e düşebilmektedir. Kontrolünüz önemlidir.
  • Bu e-postadaki linke tıklayarak şifre oluşturmanız ve Sahibinden Akademi’ye giriş yapmanız gerekmektedir. (www.uzmanlik.com)
  • Sahibinden Akademi üzerinden kayıt olunan eğitim programını ve saatlerini adaylar kendileri takip edecektir.
  • Adaylara eğitimin linki mail yoluyla iletilmemektedir. Eğitim için adaylar Sahibinden Akademi’ye kayıt olup giriş yapmalıdır.
  • Eğitimler Zoom üzerinden verileceği için, program başlamadan önce bilgisayarınıza Zoom uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
  • Seminere katılmadan önce Zoom uygulamasına Sahibinden Akademi'ye kayıtlı e-posta adresiniz ile giriş yapmış olduğunuzu kontrol ediniz.
  • Sahibinden Akademi'de ilgili seminerin yanındaki 'Katıl' butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekranda 'Zoom Meetings adlı uygulamayı aç / Open Zoom Meetings?' seçmeniz gerekmektedir. 'Tarayıcıdan Katıl / Join from Your Browser' seçmeniz durumunda eğitimlere katılım durumunuz ölçülemeyeceğinden, sertifika alabilmek için seminerlere mutlaka uygulama üzerinden katılmalısınız.

Yayınlanma Tarihi: 02-06-2021

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?

İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi" gönderildi.

Salgının seyrinde yaşanan gelişmeler ile Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan 31 Mayıs 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde ele alınarak; Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı kapsamında aşağıdaki tedbirlerin 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’ten itibaren hayata geçirilmesi gerektiği değerlendirilmiştir.

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetler, 14.12.2020 tarih ve 20799 sayılı Genelgede açıkça belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergâh ile sınırlı olup aksi durumlar muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari/adli yaptırımlara konu edilecektir.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan iş yeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişiler yapılan denetimlerde 29.04.2021 tarih ve 7705 sayılı Genelgemiz çerçevesinde e-Devlet platformunda yeralan İçişleri Bakanlığı e-Başvuru sistemi üzerinden alınan “çalışma izni görev belgesini” ibraz etmek zorundadırlar. Ancak NACE kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir iş yerinde görev yapmasına rağmen alt işverenin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle görev belgesi alınamaması veya erişim hatası gibi durumlarda örneği bahse konu genelge ekinde yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan “çalışma izni görev belgesi formu” da denetimlerde ibraz edilebilecektir.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Söz konusu kısıtlamalar ile ilgili bilgi için aşağıda linki yer alan Genelgenin dikkatlice okunması önem arz etmektedir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi aynı Genelgenin ekinde belirlenmiştir.

Genelgede belirtilen bu kişilerin yapılacak denetim ve kontrollerde sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla; cezai işlemlerle karşı karşıya kalmamaları için e-devlet üzerinden izin belgesi almaları gerekmektedir.

İzin Formunun ilgili işyeri dışında başka bir yere onaylatılmasına gerek yoktur.

Üyelerimize önemle duyurulur.

EK:

1-Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

2-Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi

3- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (PDF)

4- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (Excel)