Mustafa Kemal ATATÜRK
Yılın İlk Mobilya Fuarı İnegöl’den

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, İnegöl Mobilya Fuarı’nın 5-10 Nisan tarihleri arasında düzenleneceğini belirtti.

İTSO ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, 5-10 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan İnegöl Mobilya Fuarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

DÜNYA MOBİLYA SEKTÖRÜ İNEGÖL’DE BULUŞACAK

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Yavuz Uğurdağ, “İnegöl mobilyası ve İnegöl ekonomisi açısından çok önemli olan MODEF Fuarlarının bir yenisini daha düzenleyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak adına sizlerle birlikteyiz. 5-10 Nisan 2021 tarihlerinde İnegöl Mobilya Fuarımızı gerçekleştireceğiz. MODEF Fuarcılık olarak Ekim Fuarından hemen sonra hem yönetimimiz hem personelimiz ile birlikte Nisan Fuarı hazırlıklarına başlamıştık. Şuan yine pandemi sürecindeyiz ama Ekim’e göre daha rahat bir ortamdayız. İnşallah 5 Nisan tarihinde MODEF Fuarımızın açılışını gerçekleştireceğiz. Mobilya sektörü başta olmak üzere şehrimizdeki tüm sektörlerin heyecanla beklediği MODEF Fuarı, yine 5 Nisan tarihinde şehrimize ekonomik anlamda canlılık getirecektir. Geçen yıl 5 Ekim’de gerçekleştirdiğimiz fuarı değerlendirdiğimizde sektörümüze ciddi katkı sağlayan bir organizasyon olmuştu. Pandemi sürecine rağmen gerek yurtdışı gerekse yurtiçinden binlerce ziyaretçiyi İnegöl’de ağırlamıştık. Bu da gösteriyor ki İnegöl’de mobilya fuarı çok önemli bir konumdadır. Pandemi sürecinde düzenlenen Ekim fuarımız, 67 ülkeden ziyaretçi alarak bir kez daha rüştünü ispatlamıştır. Yine Ekim Fuarımızdan sonra üretimde, ihracatta ve iç piyasada ciddi artışlar yakalandı. Ekim’deki fuar birçok esnaf ve sanayicimizin bugünlere kadar üretim yapmasını sağladı. 5 Nisan’daki fuarımızın da sanayicimizin ve esnafımızın canlanmasına katkı sağlayacağı kanaatindeyiz. Tüm Türkiye artık İnegöl Mobilya Fuarının ne kadar gerekli olduğunu biliyor. Mobilyacılarımız yeni ürünleriyle ve tasarımlarıyla 5 Nisan’daki fuarımıza hazırlanacaklar. 2021 yılında İnegöl Mobilyası, mobilyada modaya ve tasarıma yön vermeye devam edecektir. Gerek tanıtım çalışmalarımız gerek sözleşmelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. 5-10 Nisan tarihleri arasında Türkiye ve dünya mobilya sektörünü İnegöl’de buluşturmuş olacağız. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

TÜRKİYE’DE SENENİN İLK FUARI

Fuarın, Türkiye’de 2021 yılının ilk Mobilya Fuarı olacağını belirten Başkan Uğurdağ, “Şuan itibariyle 5 Nisan’dan önce bize ulaşan bir fuar bilgisi yok. Senenin ilk mobilya fuarı olacak. Geçen yıl yaptığımız fuar da 2020 yılının ilk fuarıydı. İnşallah bu sene de mobilya sektörü özelinde İnegöl’de ilk fuarımızı gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

TÜM TEDBİRLER ALINIYOR

Pandemi tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Uğurdağ, “Fuarın iptali yetkisi Bakanlar Kuruluna aittir. Şuan bu yönde bir veri yok. Zaten bu toplantıdan önce yetkililerle irtibata geçtik, şuan fuarların iptali veya ötelenmesi gibi bir durumla karşı karşıya değiliz. Bu sürecin negatif yönde ilerlememesini temenni ediyoruz. 1 senedir pandemi ile mücadele ediyoruz. Ekim fuarındaki gibi tüm tedbirleri alarak 5 Nisan’da fuarımızı yerine getirmeyi temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 16-02-2021

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?

İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi" gönderildi.

Salgının seyrinde yaşanan gelişmeler ile Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan 31 Mayıs 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde ele alınarak; Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı kapsamında aşağıdaki tedbirlerin 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’ten itibaren hayata geçirilmesi gerektiği değerlendirilmiştir.

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00 - ­05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetler, 14.12.2020 tarih ve 20799 sayılı Genelgede açıkça belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergâh ile sınırlı olup aksi durumlar muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari/adli yaptırımlara konu edilecektir.

Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan iş yeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişiler yapılan denetimlerde 29.04.2021 tarih ve 7705 sayılı Genelgemiz çerçevesinde e-Devlet platformunda yeralan İçişleri Bakanlığı e-Başvuru sistemi üzerinden alınan “çalışma izni görev belgesini” ibraz etmek zorundadırlar. Ancak NACE kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir iş yerinde görev yapmasına rağmen alt işverenin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle görev belgesi alınamaması veya erişim hatası gibi durumlarda örneği bahse konu genelge ekinde yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan “çalışma izni görev belgesi formu” da denetimlerde ibraz edilebilecektir.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak Pazar günlerinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebileceklerdir.

Söz konusu kısıtlamalar ile ilgili bilgi için aşağıda linki yer alan Genelgenin dikkatlice okunması önem arz etmektedir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi aynı Genelgenin ekinde belirlenmiştir.

Genelgede belirtilen bu kişilerin yapılacak denetim ve kontrollerde sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla; cezai işlemlerle karşı karşıya kalmamaları için e-devlet üzerinden izin belgesi almaları gerekmektedir.

İzin Formunun ilgili işyeri dışında başka bir yere onaylatılmasına gerek yoktur.

Üyelerimize önemle duyurulur.

EK:

1-Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

2-Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi

3- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (PDF)

4- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (Excel)