Mustafa Kemal ATATÜRK
44. MODEF EXPO Açıldı

İnegöl’ün dünyaya açılan kapısı olan 44. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

44. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarı, Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa Milletvekilleri Muhammed Müfit Aydın ve Atilla Ödünç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa ve İnegöl protokolünün katılımlarıyla düzenlenen törenle kapılarını açtı.

TEDBİRLER ALINDI

Törende konuşan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı ve MODEF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Sağlık sorunlarının içerisinde hayatımıza devam etmeye, kurallara uyarak programlarımızı uygulamaya çalışıyoruz. Sağlık birinci önceliğimiz ama bunun yanında ekonomik hayatımız da devam ediyor. 44. Uluslararası İnegöl Mobilya Fuarımızı da sağlık ve hijyen kurallarına uyarak gerçekleştirdik, tüm tedbirlerimizi aldık. Tüm vatandaşlarımızı bireysel tedbirleri almaya davet ediyorum. Biz organizasyon olarak tüm tedbirleri aldık, bireysel tedbirleri de alırsak sorunsuz bir fuar geçirebileceğiz. Tüm yöneticilerimize, STK temsilcilerimize, davetlilerimize teşekkür ediyor, fuarımızın başta İnegöl Mobilya sektörü olmak üzere şehrimize, Bursa’mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

İNEGÖL KENDİNDEN SÖZ ETTİRMEYE DEVAM EDECEK

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “44’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz fuarımızın açılışını yapıyoruz. Sizleri ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. İnegöl üretmeye devam ediyor. Bugün de bundan sonrası için de en güzel ürünleri, üretimleri, ihracatları ortaya koyarak her zaman kendinden söz ettirmeye devam edecek. Salgın dolayısıyla tedbirler içerisinde fuarımızı gerçekleştiriyoruz. Güzel hazırlıklar yapıldı. Mobilyacılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar ortaya koydukları vizyonla, görselle, ürettikleri katma değerli ürünlerle şehrimizin bugüne gelmesine katkı sağladılar. Başta mobilya STK’larımıza, yöneticilerimize, paydaşlara, çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnegöl bundan sonra da daha güzelleri ortaya koymak üzere çalışmaya devam edecektir. Ülkemizin ve dünyanın mobilyada başkenti olmak için çalışmalarını sürdürecektir” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK DEVAM ETMELİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Hem ülke hem de dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Buna rağmen mobilyacı kardeşlerimizin gayretlerine şahitlik ediyoruz. Ortaya koydukları fuardan dolayı tüm sektör temsilcilerimizi, paydaşları tebrik ediyorum. Hayat hepimiz için devam ediyor. Süreç dolayısıyla bazı tedbirler var olsa da herkes yaşadığı mekânları değiştirmek için bir gayret içerisinde. Haziran’da başlayan hareketlilik sektöre olumlu etki yaptı. Her ne kadar durağan bir süreç geçilse de bu fuar İnegöl açısından ciddi bir artı oluşturacaktır. Kurucusu ve bir dönem yöneticisi olduğum bu organizasyon, faaliyetlerini devam ettiriyor. Fuar alanına bakınca eski hali aklıma geliyor. Bu, Hikmet Şahin başkanımızın ufkudur, vizyonudur. Fuar alanımız yetmediği için portatif alan da oluşturuluyor. Yaşanan bu sıkıntılara rağmen Türkiye dimdik ayakta ve Türkiye’nin adının geçmediği hiçbir ortam görülmüyor. Bölgede yapılan bu hesapta Türkiye kesinlikle milletin mezesi ya da menüsünde bir isim değil, oyun kuran bir ülke konumundadır. Bu inanç ve heyecanla yolumuza devam edeceğiz, çok daha güzel işlerin ortaya çıktığını göreceğiz. Var olan sıkıntılar İtalya’da da Almanya’da da Fransa’da da Amerika’da da Japonya’da da var. Önemli olan bu birlik ve beraberliği devam ettirmektir. Bu işte emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha iyilerini hep beraber yapacağız. Tüm katılımcılarımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum” diye konuştu.

ALAN DA SATAN DA MEMNUN AYRILIYOR

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise, “Her yıl dış ticaret fazlası vererek diğer şehirler için model olan ilçemiz, 1,5 milyar dolar dış ticaret hacmi ile bu noktada da örnek şehir konumundadır. Tüm olumsuzluklara rağmen İnegöl’de mobilya seyri güzel gidiyor. İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ve İnegöl Belediyesi gayretleriyle düzenlenen MODEF Fuarları bereketi ile ülkemize gerekli katkıyı sunmaktadır. Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyle hatırı sayılı işbirliklerine vesile oluyor. Alanın da satanın da memnun ayrıldığı fuarımızın sektörün tüm temsilcilerine hayırlı kazançlar getirmesini diliyorum. Pandemi sürecinde ülkemizin iyi bir sınav veriyor olması bu yılki fuara katılım noktasında sıkıntı olmadığını görüyoruz. Bu başarıda imzası olan ve bu yıl fuarımıza stant açan tüm firmalarımıza başarılar diliyorum. Fuarımızı ziyaret eden yerli ve yabancı tüm vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmelerini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile fuar açılarak incelendi.

Yayınlanma Tarihi: 06-10-2020

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?