Mustafa Kemal ATATÜRK
Seed UP Bursa İnovatif Girişimcilik Programı Hakkında

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı tarafından inovatif iş fikirlerinin hayata geçirilmesi için iş kurmak isteyen girişimcilere destek vermeyi amaçlayan “SeedUP İnovatif Girişimcilik Programı” Eskişehir ve Bilecik illerinin ardından Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde Bursa'da da yürütülecektir.

Toplam 8 ay sürecek olan SeedUP Programı, inovatif iş fikirleri olan girişimcilerin uygulamalı girişimcilik eğitimi alacağı; iş fikirlerini hayata geçirerek ürünlerini ticarileştirecekleri ya da firmalarını kuracakları, sonrasında eğitim ve mentorlukları ile desteklenerek belirli süre aralıkları ile takip edilecekleri uzun dönemli bir program olarak tasarlanmıştır. 

İnovatif girişim sayısının artmasının hedeflendiği program, firma kurma potansiyeli olan veya firmasını programın ilanından en geç 6 ay önce kurmuş olan, Bursa’da ikamet eden girişimcilere yöneliktir. SeedUP Bursa Programı’na başvurular, program süreci ve uygun başvuru sahipleri gibi diğer detayların yer aldığı https://www.bebka.org.tr/seedup/bursa2021/ internet sitesi üzerinden 23 Nisan 2021 tarihine kadar yapılabilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.

 

Yayınlanma Tarihi: 15-04-2021

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?

İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine "Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi" gönderildi.

Bu doğrultuda Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve salgının seyrinde yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’ten 1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde aşağıdaki tedbirlerin hayata geçirilmesi gerektiği değerlendirilmiştir.

Kademeli normalleşme döneminde; hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00­-5.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak süre ve günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla genelgede belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacaktır.

Söz konusu kısıtlamalar ile ilgili bilgi için aşağıda linki yer alan Genelgenin dikkatlice okunması önem arz etmektedir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi aynı Genelgenin ekinde belirlenmiştir.

Genelgede belirtilen bu kişilerin yapılacak denetim ve kontrollerde sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemek ve muafiyet nedeni/güzergahı ile sınırlı olmak kaydıyla; cezai işlemlerle karşı karşıya kalmamaları için e-devlet üzerinden izin belgesi almaları gerekmektedir.

İzin Formunun ilgili işyeri dışında başka bir yere onaylatılmasına gerek yoktur.

Üyelerimize önemle duyurulur.

EK:

1-Kademeli Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

2-Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi

3- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (PDF)

4- Çalışma İzin Görev Belgesi Formu (Excel)