Mustafa Kemal ATATÜRK
Ticaret Bakanlığı Potansiyel Üretici-ihracatçı Firmaların Tespiti Projesi Anketi Hk.

Sayın Ticaret Bakanlığımız tarafından yürütülen ve Cumhurbaşkanlığı icraat Programları ile Yeni Ekonomik Planda da yer alan "Nitelikli İhracatçı Sayısının Artırılması İçin İl Bazlı Potansiyel Üretici-ihracatp Firmaları n Tespitininin Yapılması" Projesi kapsamında ülkemize yeni ve sürekli ihracatçılar kazandırmak adına 81 ile ait kapasite raporlara ve son 10 yılın dış ticaret verilerinin analizi marifetiyle ihracat potansiyeline rağmen henüz ihracat yapmamış firmalarımızın belirlenmesi ve devamında ihracata yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Projemizin ilk aşamasında illerimiz özelinde potansiyel firmalar belirlenmiş ve bir sonraki aşamaya geçilmiştir. Söz konusu aşamada, tespit edilen firmaların ihracatta karşılaştıkları sorunların tespit edilebilmesi ve akabinde çözüm yollarının araştırılmasın firmalara anket uygulanması gerektiği Ticaret Bakanlığı Strateji Daire Başkanlığı tarafından bildirilmiştir. 

Söz konusu ankete katılım linki: https://anketieriticaret.gov.triindex.cfm?M=6

10.02.2021 tarihine kadar ilgili anketin doldurulması beklenmektedir. 

İlgili üyelerimize duyurulur. 

Yayınlanma Tarihi: 11-01-2021

BAŞKANIN MESAJI
ETKİNLİK TAKVİMİ
E-BÜLTEN
ANKET
Duyurularımızdan Nasıl Haberdar Oluyorsunuz?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 30.11.2020 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığı tarafından 01.12.2020 tarihli ve "Koronavirüs Salgını Yeni Tedbirler" konulu genelge yayımlanmıştır.

Söz konusu Genelge ile 01.12.2020 Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak şekilde yeni kısıtlamalar getirilmiştir. Söz konusu kısıtlamalar ile ilgili bilgi için aşağıda linki yer alan Genelgenin dikkatlice okunması önem arz etmektedir.

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; Açık Olacak İş Yeri, İşletme ve Kurumlar ile İstisna Kapsamında Olan Kişiler Genelge'de belirtilmiştir.

Genelgede belirtilen bu kişilerin yapılacak denetim ve kontrollerde kısıtlamalardan muaf olduklarını kanıtlamaları ve cezai işlemlerle karşı karşıya kalmamaları için aşağıda yer alan İzin Formunun doldurulup işyeri tarafından kaşe ve imza yapılmış olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İzin Formunun ilgili işyeri dışında başka bir yere onaylatılmasına gerek yoktur.

İzin Formları her bir çalışan için en fazla 1 haftalık düzenlenecektir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

EKLER:

  1. İçişleri Bakanlığı'nın 01.12.2020 tarihli Genelgesi
  2. Açık Olacak İşyeri, İşletme ve Kurumlar ile İstisna Kapsamında Olan Kişiler
  3. İzin Formu MS EXCEL dosyası (xls) için tıklayınız