İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İŞKUR ve Odamız işbirliğinde gerçekleşen İstihdam Buluşması amacına ulaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılını istihdam seferberliği yılı ilan etmesinin ardından harekete geçen İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İŞKUR ve Odamız işbirliği ile 2 gün süren “İstihdam Buluşması” düzenlendi. 24-25 Kasım tarihlerinde Belediye Spor Salonunda 34 firmanın katılı ile düzenlenen fuar sona erdi.

İstihdam Buluşmasının kapanış gününde İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, İŞKUR İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk ve Odamız Meclis Başkanı Sadık GÜLERER’in katılımıyla buluşmaya katılan firmaların stantları gezildi. Katılımcı firmalara destek ve katkılarından dolayı teşekkür edip katılım belgelerini takdim eden heyet, ayrıca fuara ilişkin bilgiler de aldı. Katılımcı firmaların sonucundan memnun olduğu fuara 2 gün boyunca iş arayan çok sayıda vatandaşın gelerek firmalarla iletişime geçtiği ve form doldurup bilgi aldığı ifade edildi.

Sertifika takdimlerinin ardından bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, etkinliğin amacına ulaştığına vurgu yaparak; “24-25 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz İstihdam Buluşmasının son gününde firmalarımızı tek tek ziyaret ettik. Memnuniyetlerini ölçümleyebilmek adına kendileriyle sohbet edip beraberinde de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür edip katılım belgelerini takdim ettik. Şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki yapılan çalışma gerçekten amacına uygun oldu. Memnuniyet oranının yüksek olduğunu görebiliyorum. Ama bununla da yetinmeyeceğiz, katılımcıların fuarla ilgili düşüncelerini ve hissiyatlarını da geri bildirim şeklinde almak istiyoruz. Biz bir model ortaya koymaya çalıştık ama bu model daha faydalı bir hale nasıl dönüştürülebilir bunun gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. Burada iş arayan vatandaşlarımızla işverenlerimizi bir araya getirerek güzel bir sinerji oluşturduğumuzu düşünüyoruz. Bazı firmalarız internet ortamında yapılan başvurulara göre burada yüz yüze yaptığımız görüşmelerin çok daha etkili ve sonuç odaklı olduğunu ifade ettiler. Bunlar da bizim adımıza memnuniyet verici. Dolayısı ile biz bu çalışmayı İŞKUR, İTSO, Kaymakamlığımız ve Belediyemiz ekseninde yaptık. Gerçekten buradan da bir sinerji doğmuş oldu. Bu kurumlar birbirleriyle senkronizasyon içerisinde çalışmak durumunda. Bunun da karşılığını zaten İnegöl olarak her daim alıyoruz. İnegöl’ümüzü hak etiği en iyi noktaya getirebilmek biz yöneticilerin görev ve sorumluluğudur. İnegöl’ü İnşallah daha iyi yerlere getireceğiz.” Dedi.

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama