Denetimli Serbestlere İş ve Meslek İmkanı

Denetimli serbestlik şartıyla salıverilen hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla çalışmalar yürüten İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, hükümlülerin iş imkanı bulması için meslek kurları ve girişimcilik kursları açmaya hazırlanıyor.

İnegöl Kaymakamlığı, İnegöl Belediyesi, İŞKUR ve Odamız işbirliğinde düzenlenen “İstihdam Buluşması”nda stand açan İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, gelen hükümlülere kurslar hakkında bilgiler veriyorlar.

Açılacak kurslar hakkında bilgi veren İnegöl Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç “Denetimli Serbestlik, hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarını değiştirmesi, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi, ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülerin denetim ve takip aldında tutulması, madde bağımlılarının rehabilitasyonu, suçtan zarar gören mağdurların da mağduriyetlerinin bir nebze azaltılması gibi alanlarda çalışmalar yürüerek toplumun korunmasıda ro alan ir sistemi ifade etmektedir. Cumhuriyet Başsavcıığı koruma kurulu başkanlığımız desteği ile İnegöl Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz; hükümlülerin bir meslek sahibi olarak, iş sahibi olması, böylece ailesine ve topluma yararlı bireyler olarak hayatlarına devam etmesi, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi amacıyla, ücretsiz mobilya döşeme kesim kursu ile KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu açılmıştır. Mobilya kursumuz İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılacak katılanlara günlük 25TL’de harçlık verilecektir.” Dedi.

Başsavcı İnanç, konuşmasını şöyle sürdürdü; “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursumuz da İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sadece mağdur ve eski hükümlülerimiz için açılmıştır. Bu program ile de kendi işini kurmak isteyen hükümlülere KOSGEB’in ve İŞKUR’un programlarından faydalanması sağlanacaktır. İŞKUR asgari ücretin 15 katına kadar hibe vermektedir. Bu yönümüz ile de istihdama katkı sağladığımızı düşünerek bu etkinlikte yer aldık. Kurslara kayıtlarımız 1 hafta daha devam etmektedir.”

e-Posta Haber Grubu
Site içi arama